Андрій Бiлоусов
Міський голова Кам'янського
“ Ми будемо пишатися нашим містом,
  Кам'янське буде не впізнати
   – воно стане комфортним та зручним
   для життя! ”
Андрій Бiлоусов
“ Мій обов’язок бути відкритим та доступним для кожного, адже саме виборці найняли мене на роботу, і тільки перед ними я зобов’язаний звітувати про виконану роботу на благо жителів міста. ”
Андрій Бiлоусов

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Бюджет участі-2021: етап подання громадських проєктів завершено

12 квітня відбулось засідання координаційної ради з питань впровадження партиципаторного бюджетування (бюджету участі).

Так, протягом трьох тижнів, з 15 березня по 4 квітня, містяни мали можливість подати свої проєкти для реалізації у цьогорічному циклі бюджету участі.

Як повідомили в департаменті економічного розвитку міської ради, цьогоріч для участі в конкурсі подано 79 проєктів (2020 рік – 128):

- категорія «Інфраструктура» - 16 проєктів;

- категорія «Фізична культура та спорт» - 14 проектів;

- категорія «Екологія, ІТ та культура» - 26 проєктів;

- категорія «Просвіта, охорона здоров`я» - 23 проєкти.

На подальшу експертизу до профільних виконавчих органів міської ради передано 66 проєктів, адже 13 проєктів не пройшли попередню перевірку й були відхилені від участі в конкурсі. Основні причини відмови – проєкти не є загальнодоступними та направлені на задоволення потреб обмеженої групи осіб.

У попередні цикли бюджету участі найбільшою конкурентністю відрізнялась категорія «Інфраструктура», адже більшість поданих проєктів складали типові інфраструктурні проєкти (майданчики, доріжки тощо). Цьогоріч суттєво збільшилась кількість проєктів, що передбачають проведення акцій, фестивалів, зустрічей на свіжому повітрі.

Серед проєктів:

- екологічні акції: озеленення, зариблення, екомоніторинг, роздільний збір сміття, вирішення питань з безпритульними тваринами;

- туристичний напрямок: проведення квест-екскурсій з розміщенням міні-скульптур, облаштування мистецької алеї «Арт-простір», встановлення мотузкового парку, розробка бренду міста;

- спортивний напрямок: облаштування великого роллердрому, скейт-парку, майданчика для військової підготовки;

- «м`які» проєкти: проведення дводенного молодіжного фестивалю з багатьма локаціями, масового танцювального турніру та рок-фестивалю «Бітломанія», змагання з риболовлі, турніру з боксу, створення цифрової бібліотеки з висвітленням пам`яток у загальному доступі та закупівля світовідбивальних жилетів для школярів міста, благодійна допомога дітям-сиротам, безкоштовне відвідування театру студентами та безкоштовні послуги для вразливих категорій населення;

Також 1 проєкт подали мешканці селища Карнаухівка ‑ модернізація паркової зони відпочинку.

Лишаються актуальними вуличні тренажери, зони-барбекю, спортивні поля, паркові зони та майданчики.

Голосування за громадські проєкти відбуватиметься з 1 по 16 травня.