Андрій Бiлоусов
Міський голова Кам'янського
“ Ми будемо пишатися нашим містом,
  Кам'янське буде не впізнати
   – воно стане комфортним та зручним
   для життя! ”
Андрій Бiлоусов
“ Мій обов’язок бути відкритим та доступним для кожного, адже саме виборці найняли мене на роботу, і тільки перед ними я зобов’язаний звітувати про виконану роботу на благо жителів міста. ”
Андрій Бiлоусов

Звіт Андрія Білоусова за 2022 рік діяльності

Шановні мешканці міста! 

Україна зараз виборює незалежність, право на свою мову, культуру, виборює свободу для своєї нації та її майбутнього. З моменту повномасштабної агресії, 2022 рік став як для України, так і для нашого міста, важким випробуванням – тестуванням на мужність та терпіння, відповідальність та віру в єдність українського народу. По завершенню 2022 року, надаю звіт моєї діяльності та діяльності виконавчих органів Кам’янської міської ради.

Діяльність з моменту оголошення воєнного стану

Після 24 лютого, з початком повномасштабного воєнного вторгнення країни-агресора на територію України, все змінилося в нашому житті. 

Обставини воєнного часу змусили всіх мобілізуватися і шукати шляхи виходу зі складних ситуацій. І я вдячний усім кам’янчанам та вимушеним переселенцям за активну громадську позицію, небайдужість, силу духа та вірність інтересам громади і України. 

Разом ми підтримуємо захисників, які щодня ціною свого життя відстоюють нашу свободу та незалежність. Надаємо допомогу українцям, які вимушені були залишити свої домівки та приїхали до Кам’янського в пошуках прихистку. Багато хто з кам’янчан зайнялися волонтерством та благодійністю.

Ми навчилися жити під звуки сирен, допомагати тим, кому гірше, працювати кожний на своєму фронті, відповідаючи на виклики воєнного часу. У місті були створені громадські формування та координаційний штаб з оборони міста та вирішення питань по ліквідації надзвичайних ситуацій. Проведена робота щодо приведення стану захисних споруд цивільного захисту в готовність до використання за призначенням, обладнані укриття тощо. З метою збереження стабільної суспільної ситуації забезпечено щоденне інформування населення.

В перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого, мною було проведено оперативний штаб з керівниками СБУ, МВС та ГУ ДСНС міста, Кам’янського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, з командиром батальйону Кам’янського району Територіальної оборони, зі своїми заступниками та генеральним директором підприємства «Каметсталь» щодо наступних дій з моменту введення воєнного стану в країні.

.

У подальшому оперативні штаби проводились щоденно, разом з начальником Кам’янської військової адміністрації Дніпропетровської області Олегом Гапічем, керівниками правоохоронних органів, ДСНС, Кам’янського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками містоутворюючих підприємств, представниками територіальної оборони та інші. Ситуація у нашому місті знаходилась під контролем, усі об’єкти життєзабезпечення та комунальні служби працювали у посиленому режимі.

25 лютого я зібрав сесію міської ради, на якій було виділено 15 млн гривень на переоснащення та утримання захисних споруд на зміцнення територіальної оборони міста та на модернізацію діючої системи оповіщення.

Для швидкого сповіщення мешканців міста про повітряну тривогу на території міста Кам’янське було створено окремі Telegram та Viber канали. 

Мною було прийнято рішення організувати на базі медичних закладів міста проведення курсів з надання першої долікарняної допомоги. Загалом, за весь період, курси пройшли понад 5000 мешканців міста. 

Кам’янське стало містом, яке за період повномасштабного вторгнення країни-агресора прихистило більше 20 тисяч вимушених переселенців. Щиро дякую всім, хто допомагав та допомагає нашим Збройним Силам України, Територіальній обороні та тим, хто потребує підтримки у цей складний час. Дякую мешканцям та волонтерам за допомогу. 

Місто постійно допомагає нашому батальйону територіальної оборони, добровольчим формуванням, Кам’янському районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, Кам’янському районному управлінню ГУ ДСНС України та іншим військовим Збройних Сил України.

Так, у 2022 році було передано: бензопили та паливно-мастильні матеріали, десятки тепловізорів, сотні бронежилетів, копмлекти військової форми, термовалізи, рації, акумулятори на вантажні машини, акумулятори для переносних мобільних радіостанцій, моторні мастила для техніки, маскувальні сітки, квадрокоптери, продукти харчування, засоби особистої гігієни, теплі речі, паливо, інструменти, металеві вироби для облаштування бліндажів, вантажні автомобілі, позашляхові автомобілі, розгрузочні жилети, медикаменти, тактичні аптечки, засоби спостереження, будівельний інвентар, дизельні та бензинові генератори, автомобільні шини та інше. Зокрема, неодноразово відвідував зони бойових дій та передавав допомогу військовим особисто.

Також, передавали продукти харчування пасажирам «Укрзалізниці», які на соціальних потягах евакуювались з небезпечних населених пунктів, де ведуться активні бойові дії.

Організували виготовлення спеціальних залізобетонних споруд для оборони міста.

На базі освітніх та спортивних закладів міста організовано гуманітрані центри, в яких тисячі кам’янчан долучались до волонтерської роботи.


Також, на базі ЦНАП та його Дніпровської філії та на базі колишньої Заводської адміністрації було організовано Центри турботи, де постраждалі та переміщенні особи можуть вирішити одразу всі першочергові питання. За 8 місяців роботи Центр турботи прийняв та допоміг у вирішенні нагальних питань близько 20 тис. вимушених переселенців. Крім того, працювали пункти видачі гуманітарної допомоги, де низка вразливих категорій громадян мали можливість отримати речі першої необхідності та продукти харчування.

До роботи в Центрі турботи були залучені представники відділу обслуговування громадян №8 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Кам’янського міського центру зайнятості, Кам’янської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Кам’янського відділення Фонду соціального страхування у Дніпропетровській області, КНП КМР «ЦПМСП №1», КНП КМР «ЦПМСП №3», філій АТ КБ «ПРИВАТБАНК» та АТ «ОЩАДБАНК» та інших виконавчих органів відповідно до потреб Центру турботи.


Наш міський Центр турботи для переміщених та постраждалих осіб долучився до програми Агентства у справах біженців ООН, де вимушені переселенці могли отримати грошову допомогу. Так, грошову допомогу змогли отримати близько 2000 вимушених переселенців.


У місті на базі Центру молодіжних ініціатив за підтримки міської влади з’явилось представництво волонтерської платформи «СпівДія.хаб». Це програма, яка надає підтримку цивільним людям, які постраждали від війни та внутрішньо переміщеним особам. Проєкт реалізується за підтримки Офіса президента України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.


За ініціативою освітян разом з волонтерами у місті на базі учбових закладів з початку війни було організовано гуманітарні штаби, де виробляють наколінники, шиють развантажувальні жилети, балаклави, плетуть маскувальні сітки та збирають гуманітарну допомогу для військових. З першого дня війни освітянами виготовлено та передано 9689 маскувальних сіток, 7563 розвантажувальних жилетів, 17567 пар наколінників. Крім того, пошито плащі, дощовики, балаклави, каремати, наматрасники, зв’язано 1756 пар носків. Виготовлено багато тушкованки, солінь, спечено пиріжків та печива, зібрано продукти, виготовлено величезну кількість окопних свічок, та розфасовано безліч вологих серветок. Також, придбано 12 автомобілів, 6 тепловізорів, 300 літрів дизпалива, генератор, радіостанція, 2 прилади нічного бачення, 18 рацій, 50 пар берців, 50 пар кросівок, 2500 футболок, 500 комплектів термобілизни та інше.


 

Для отримання вичерпної інформації стосовно житла, надання грошової та гуманітарної допомоги, реєстрації як внутрішньо-переміщена особа та інше, при департаменті соціальної політики Кам’янської міської ради працює цілодобовий контактний центр.

Окрім цього, підтримуємо цивільних громадян в містах, де ведуться активні бойові дії, та передаємо гуманітарну допомогу, яка включає засоби медичного призначення та засоби гігієни, ковдри, павербанки, продукти харчування та багато іншого.


 

Задля підтримання мешканців міста проведено низку необхідних у воєнний час дій. Зокрема:

  • Відкрито та облаштовано 25 «Пунктів незламності» в Кам’янському;

 

  • Відкрито та облаштовано 20 свердловин на території міста.


В рамках взаємодії з організацією ADRA, яка співпрацює з Всесвітньою продовольчою програмою, Фонд Розвитку Кам’янського неодноразово надавав гуманітарну допомогу вимушеним переселенцям та вразливим категоріям серед мешканців міста. Загалом за цей час мешканцям та вимушеним переселенцям видано 27 920 коробок з гуманітарною допомогою від організації ADRA, що становить 418 800 кг продуктів харчування.


Також, отримано від благодійної організації World Central Kitchen іспансько-американського шеф-кухаря Хосе Андерса 9200 наборів гуманітарної допомоги, загальною вагою 128 800 кг.

Діяльність у медичній сфері 

Виконали капітальний ремонт ЛОР-відділення міської лікарні №7, яке за 47 років жодного разу не ремонтувалось.

Завершили капітальний ремонт терапевтичного відділення у міській лікарні №7.

 

На випадок надзвичайних ситуацій на базі лівобережної поліклініки «ЦПМСД №1» організували операційну та стаціонарне відділення для післяопераційного відновлення пацієнтів. Також, в місті було організовано онлайн консультації фахівців лікувальних закладів.

Завершено ремонт другого та третього поверхів в міській лікарні швидкої медичної допомоги (лікарня №8). Повністю оновлено відділення політравми, гінекології та ортопедо-травматології. Облаштовано новими приладами, зокрема мобільним цифровим рентгенографічним апаратом та сучасним медичним обладнанням для проведення операцій на суглобах, за підтримки групи Метінвест. В цілому, з початку війни, від групи Метінвест та Фонду Ріната Ахметова у 2022 році медичні заклади міста отримали препаратів, витратних матеріалів, хірургічного інструменту та обладнання на 30 млн гривень. Це понад 500 найменувань найважливіших препаратів, загальною кількістю 200 тисяч одиниць.


Також, відкрили після капітального ремонту амбулаторію ЦПМСД №3 на Соцмісті.

Виконуємо ремонт «Міської лікарні №1».

Ремонтуємо міську стоматологію №1 по проспекту Т. Шевченка та оновлюємо медичне обладнання.

В лікарнях №7 та №9 за підтримки області встановили кисневі станції та реконструювали всю систему кисне забезпечення в рамках підготовки до епідемічного сезону.

Встановили потужні генератори в міських лікарнях №1, 7, 8 та 9.

Діяльність у сфері благоустрою та житлово-комунального господарства міста

Протягом 2022 року проводились роботи щодо благоустрою міста, а саме: впідпорядковано парки, сквери та зони відпочинку, систематично проводився покіс трави та прибирання вулиць, слідкували за чистотою міста. Також, чистили колектори дощових стоків, виконували аварійний ремонт доріг в зимовий період. Для ліквідації залучили спеціальну техніку, призначену для робіт у зимовий період. Проводили чистку та вдосконалення системи зливової каналізації шляхом будівництва нових дощоприймальних колодязів, благоустрій та санітарний стан вулиць, зелених зон, бюджетних установ тощо. Піднімали каналізаційні люки до рівня дороги на основних автошляхах міста.


Для КП «Добробут» закуплено 8 тракторів, які будуть розчищати тротуари та внутрішньоквартальні дороги від снігу.

Проведено роботи з благоустрою ставка на житловому масиві «БАМ»: поглиблено водойму, розчищено берег, завезено чистий пісок, приведено до ладу зону відпочинку та покращено під’їзд для автомобілів, встановлено лавки та облаштовано волейбольний майданчик.


 

Попри воєнний стан, аварійна служба міста працювала за графіком. У 2022 році аварійною службою було виконано 25 125 заявок від мешканців міста.

Місто з гідністю витримувало критичні ситуації в країні та області. Через ворожі атаки країни-агресора по об’єктам критичної інфраструктури, декілька разів місто було повністю знеструмлене, відбувались екстрені відключення тепло- та водопостачання. Проте комунальні служби, незважаючи на мінусову температуру повітря, за короткий період часу повертали місто до звичного режиму.

Діяльність у транспортній сфері 

Запустили в роботу 3 нових світлофорних комплекса, перший на перетені вулиці Республіканської та проспекту Аношкіна, другий на перетені вулиць Сергія Слісаренка та Михайла Грушевського, та третій на перетені проспекту Конституції та вулиці В’ячеслава Чорновола.

Діяльність у сфері освіти та культури
 

Перейменовано близько 200 вулиць Кам’янського, назви яких пов’язані з країною-агресором.

На базі лівобережного ДНЗ №31 «Барвінок» відкрили ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.


Також, відновив роботу ДНЗ №27 «Орлятко».


Відкрили новозбудований спортивний об’єкт – сучасний багатофункціональний стадіон на території Гімназії №11.


За кошти Європейського Інвестиційного Банку проводимо ремонтно-будівельні роботи на об’єктах: будівля Гімназії №11 та будівля Колегіуму №16.


З початку повномасштабного воєнного вторгнення країни-агресора на територію України, було приведено до належного стану бомбосховища та укриття у 40 школах, з 42 шкіл міста та у 36 садочках, які мали для цього технічні характеристики. Насамперед, завдяки тому, що з міського бюджету було своєчасно виділено кошти на приведення до ладу бомбосховищ та укриттів. Дякую батькам школярів, які також приймали активну участь. З 1 вересня у школах міста почали навчання у форматі онлайн та оффлайн понад 20 тис. школярів, близько 1000 з них – діти вимушених переселенців.


У 2022 році з робочим візитом до міста завітав Міністр освіти Сергій Шкарлет. В рамках зустрічі Міністр зауважив, що Кам’янське одне з небагатьох міст України, якому з початку навчального процесу вдалося адаптувати майже всі навчальні заклади під умови воєнного стану та забезпечити їх роботу в режимі оффлайн.

Діяльність у сфері молоді та спорту
 

В адміністративній будівлі центрального парку відкрили сучасне приміщення для Молодіжної ради Кам’янської територіальної громади

Проводили благодійні футбольні матчі між збірними командами Кам’янського та інших міст, в тому числі, Сєвєродонецька. Зібрані кошти відправляли на допомогу жителям, які не змогли виїхати з міст, де ведуться активні бойові дії.

В рамках марафону миру організували благодійний турнір з тенісу, зібрані кошти спрямовані на допомогу ЗСУ.

В рамках «Футбольний марафон миру» провели благодійний турнір за участю футбольних команд «Дніпро», «Дзержинець», «Южкокс» та «ПМГУ Метінвест Промсервіс». Зібрані кошти спрямовані на ЗСУ.

На базі ДЮСШ №1 проведено благодійний турнір в рамках «Марафону миру» з греко-римської боротьби на підтримку Збройних сил

До того ж, на базі спортивних закладів з початку повномасштабного вторгнення було облаштовано потужні волонтерські пункти, в яких організували збір та видачу гуманітарної допомоги найуразливішим категоріям населення, плетіння маскувальних сіток та благодійні збори на потреби наших військових.

 

Ми, українці, вкотре довели самим собі і всьому світові, що є незламним і волелюбним народом, який боронитиме свою країну до останнього. Ніхто і ніколи не зможе знищити в нас любов до рідної землі, відібрати бажання аби наші діти жили у вільній та незалежній країні. Саме це додає нам сили та витримки для боротьби та протистояння. 

Сьогодні тисячі наших захисників і захисниць знаходяться на бойових позиціях, стримуючи ворога та поступово звільняючи наші міста і села. Своїм більш менш мирним життям ми завдячуємо їм - простим хлопцям і дівчатам, які є справжніми героями сьогодення. І, насамперед, кожен з нас знаходиться в неоціненному боргу перед тими, хто віддав за наше майбутнє найцінніше - своє життя.

Я вірю, що 2023 рік – рік нашої Перемоги!

 

З повагою

Міський голова Андрій Білоусов