На сьогоднішній день уранова промисловість в нашій країні перебуває в глибокій кризі, тим часом, тисячі тонн радіоактивних відходів, які залишилися з минулих років, нікуди не зникли. Хвостосховища Дніпродзержинська досі залишаються однією з найсерйозніших екологічних проблем і несуть в собі потенційну загрозу для населення, як міста, так і всієї країни.
Наприкінці грудня минулого року, Кабінет Міністрів України, затвердив Державну цільову екологічну програму фінансової допомоги на 2015-2017 роки державному підприємству «Бар'єр», що забезпечує радіаційну безпеку в зоні впливу уранових об'єктів колишнього Придніпровського хімзаводу (ПХЗ). Довгі роки підприємство, є боржником з виплати заробітної плати співробітникам та інших податкових зобов'язань. Прийняття програми передбачає виділення коштів з державного бюджету на утримання підприємства і виконання комплексних заходів з реабілітації зазначених небезпечних об'єктів.
У вівторок, 26 січня, Дніпродзержинський міський голова Андрій Білоусов провів робочу нараду з директором ДП «Бар'єр» та представниками Міністерства енергетики та вугільної промисловості. У ході наради учасники зустрічі обговорили першочергові завдання і намітили шляхи подальшої взаємодії.

«Ситуація з відходами погіршується з кожним роком, але сьогодні, завдяки керівництву області, зокрема губернатору Валентину Михайловичу Резніченко, питання, яке на протязі не одного десятиліття турбує городян, вдалося зрушити з мертвої точки. Прийняття державної програми дозволить вивести підприємство з боргової ями, а найголовніше - дасть можливість відновити його повноцінну роботу і привести об'єкти, де зберігаються радіоактивні відходи колишнього «ПХЗ» в безпечний стан », - зазначив Андрій Білоусов.
«Це наша перша і, сподіваюся не остання, спільна перемога», - сказав директор ДП «Бар'єр» Костянтин Сушинський.