Андрій Бiлоусов
Міський голова Кам'янського
“ Ми будемо пишатися нашим містом,
  Кам'янське буде не впізнати
   – воно стане комфортним та зручним
   для життя! ”
Андрій Бiлоусов
“ Мій обов’язок бути відкритим та доступним для кожного, адже саме виборці найняли мене на роботу, і тільки перед ними я зобов’язаний звітувати про виконану роботу на благо жителів міста. ”
Андрій Бiлоусов

Звіт Андрія Білоусова за 2016 рік діяльності на посаді Кам’янського міського голови

 

 

Шановні городяни!

 Минув рік від початку моєї діяльності на посаді міського голови. Вважаю за необхідне відзвітувати перед вами про результати роботи за цей період.

Перш за все, хотів би подякувати вам за підтримку. Для мене обрання на таку високу посаду – це свідчення вашої довіри та водночас велика відповідальність.

Також хочу щиро подякувати нашому депутатському корпусу за плідну, злагоджену роботу та взаєморозуміння.

І особливу вдячність хочу висловити керівництву області, яке з розумінням ставиться до проблем нашого міста і надає фінансову підтримку з обласного бюджету, без якої неможливо було б реалізувати всі намічені проекти.

Почну з результатів у житлово-комунальній сфері.

У 2016 році найбільше зусиль було спрямовано на ремонт доріг, особливо магістральних. Зокрема, в цьому році загальна площа відремонтованого асфальтового покриття становить 233 тисячі квадратних метрів. Це більше, ніж за всі попередні 5 років.

Капітально були відремонтовані проспект Свободи, вулиця Запорізька, бульвар Незалежності та вулиця Ніколенка. Поточним ремонтом було відновлено 64 вулиці. Слід зазначити, що ремонтувалися не лише центральні дороги, але й внутрішньоквартальні, а також біля медичних і навчальних закладів. У ході цих робіт проводився ремонт дощової каналізації, замінювались бордюри, наносилась дорожня розмітка і встановлювалися нові дорожні знаки.

Також у цьому році було проведено низку ремонтних робіт на аварійно небезпечних ділянках. Зокрема, за рахунок міського екологічного фонду нам вдалося здійснити реконструкцію дороги над водопропускною спорудою між вулицею Харківською та Єлизаветівським шосе. По мосту через дренажний канал на Лівому березі відремонтували чотири аварійних деформаційних шви. Придніпровська залізниця виконала укладання гумокордового покриття на залізничному переїзді по вулиці Січеславський Шлях, а місто – укладання асфальтобетону поряд із переїздом.

Крім того, для безпеки дорожнього руху були відремонтовані колесовідбійні бруси на греблі ГЕС, на мостовому переході через річку Дніпро та на підйомі від вулиці Набережної до вулиці Семашка.

Були встановлені нові світлофорні об'єкти на перетині вулиці Москворецької з проспектом Тараса Шевченка, на Лівому березі в районі магазину «Сонячний».

У місті вперше розпочато реконструкцію трамвайних переїздів із використанням бруківки. Виконано мощення трамвайних переїздів по проспектах Свободи й Тараса Шевченка, а також замінені трамвайні лінії (рейки, шпали) та бетонні плити.

Багато зусиль у цьому році було спрямовано на відновлення освітлення міста. Однією з важливих подій стала реконструкція освітлення на мостовому переході через річку Дніпро, яку нам вдалося здійснити за рахунок отриманих грантових коштів – 1 мільйон євро від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО). Загалом за 2016 рік ми відновили освітлення на 80 вулицях, а також освітили більше 300 дворів, і тим самим за один рік удвічі покращили освітленість нашого міста.

Було проведено реконструкцію зовнішнього освітлення по проспекту Аношкіна. Його протяжність становить близько 8 кілометрів, і проблеми з освітленням тут існували останні 20 років. Ведуться роботи з відновлення освітлення на греблі ГЕС із використанням LED-технологій.

Наступного року роботи з відновлення зовнішнього освітлення будуть продовжені, і найближчим часом ми зможемо досягти результату, коли всі вулиці та двори нашого міста будуть освітлені.

Такий великий обсяг робіт нам вдалося виконати в першу чергу завдяки підтримці обласного бюджету, з якого в 2016 році Кам'янське отримало 200 мільйонів гривень. Завдяки довірчим відносинам із керівництвом області ми змогли довести, що саме наше місто потребує цих коштів – адже ми розуміємо, що їх могли отримати й інші міста.

За рахунок цих коштів ми змогли не тільки проводити масштабні роботи з ремонту доріг та освітлення, а й ремонтувати житловий фонд.

Зокрема, в цьому році нам вдалося поліпшити ситуацію зі станом житлових будинків шляхом капітальних і поточних ремонтів покрівель, міжпанельних швів, балконів, інженерних комунікацій, ліфтів.

Було капітально відремонтовано покрівлю 22-х будинків, поточним ремонтом – 174 будинків.

Що стосується ремонту ліфтів, то на початку року в місті не працювало 64 ліфти, з них 20 вже відремонтовано.

Також ми розпочали диспетчеризацію ліфтів, з одночасним встановленням охоронної сигналізації. Це дозволить забезпечувати постійну охорону і запобігати розкраданню ліфтового обладнання, а також підтримувати зв'язок пасажирів із диспетчером.

Цього року з коштів обласного бюджету в місті проведено реконструкцію системи водопостачання селища Романкове і «55-го блочка», а також розпочато будівництво полігону твердих побутових відходів, що відповідає всім європейським нормам.

За підтримки керівництва області значно оновився парк комунальної техніки: в цьому році місто отримало нові сміттєвози та багатофункціональні навантажувачі, автовишку, компактор та бульдозер для міського сміттєзвалища.

Крім ремонту житлового фонду, протягом року проводились ремонти навчальних та медичных закладів, закуповувалося нове медичне обладнання.

Завдяки грантовим коштам, отриманим у рамках програми НЕФКО, завершуються роботи з реконструкції та утеплення будівель школи № 37 та поліклініки № 3.

Значних результатів досягнуто у сфері благоустрою міста. Приведено до ладу 10 скверів і зон відпочинку: проведено освітлення, заасфальтовані тротуари, виконано озеленення, оснащено дитячі та спортивні майданчики, встановлено лавки і урни. Це сквери імені Станіслава Лясоти та біля спорткомплексу «Прометей»; на Дніпробуді; біля кіноконцертного залу «Мир»; біля набережної на Лівому березі; на перетині вулиць Звенигородської та Михайла Грушевського; по проспекту Василя Стуса; біля Палаців культури імені Горького та «Хімік». Виконано благоустрій майдану Петра Калнишевського.

Ми відновили роботу 6 фонтанів: у сквері по проспекту Свободи біля пам'ятника Матері, в міському парку культури та відпочинку, в районі меморіалу «Танк» на набережній Лівого берега, у сквері на Дніпробуді, перед кінотеатром «Мир» та біля Палацу культури «Хімік».

У літній період для відпочинку городян поряд із набережною була відкрита нова лівобережна пляжна зона. За допомогою земснаряда було намито чистий пісок, що також допомогло поглибити дно пляжу. Встановлено нові лавки, урни, ногомийки і питні фонтанчики. Налагоджено освітлення біля пляжної зони, обладнані волейбольне та футбольне поля.

Для дозвілля дітей протягом року було встановлено 148 елементів дитячих та спортивних майданчиків.

На території школи № 44 був побудований перший у місті скейт-парк. Також уперше в міському парку встановлено памп-трек, навколо якого розміщені лавочки, урни, налагоджено освітлення. По всьому місту розпочато встановлення велопарковок. Відновлено елінг ​​тренувальної бази веслярів.

Цього року були підтримані ідеї приватних підприємців із благоустрою зон відпочинку. Так здійснено благоустрій зони біля фонтану поряд із пам'ятником Матері, де з'явилося «казкове містечко». А в міському парку культури та відпочинку відкрито Алею закоханих.

Ми встановили 21 нову сучасну електронну зупинку, оснащену системою wi-fi, світлодіодним підсвічуванням, інформаційними табло, які вказують час, температуру повітря і назву зупинки. У 2017 році планується обладнати зупинки спеціальними кнопками зв'язку з Єдиною диспетчерською службою.

Крім того, розпочато реалізацію проекту «Безпечне місто», який передбачає встановлення відеокамер спостереження в громадських місцях. Відео з цих камер цілодобово передається в Єдину диспетчерську службу, а за необхідності – оперативно інформується поліція.

У 2016 році в місті створено Єдину диспетчерську службу – центр збору та обробки інформації про стан життєдіяльності міста. Служба допомагає оперативно реагувати на звернення громадян у сферах ЖКГ, транспорту, охорони здоров'я, в разі надзвичайних ситуацій, не підміняючи при цьому служби 101, 102, 103, 104. За цей рік до служби надійшло понад 120 тисяч дзвінків, зареєстровано 52 тисячі  звернень.

Робочим органом Єдиної диспетчерської служби є міська Аварійна служба, завдання якої – швидко відреагувати та усунути надзвичайні ситуації. Аварійна служба – це 12 спеціалізованих автомобілів, укомплектованих сучасним облднанням провідних світових виробників, що дає можливість виконувати роботи з високою якістю обслуговування.

Також хочу зазначити, що в цьому році було вдосконалено надання адміністративних послуг городянам.

У місті відкрито три сучасних Центри надання адміністративних послуг, які входять до п'ятірки кращих центрів України.

Тепер мешканцям кожного району надається весь перелік послуг – 170 адміністративних і понад 30 муніципальних. Середньомісячна кількість клієнтів у цих філіях зросла втричі, що свідчить про чималий попит на отримання послуг через Центр.

Крім того, ми – єдине в Україні місто не обласного значення, де на базі Центру надання адміністративних послуг відкрито представництво уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Усі ми знаємо, що основа життєдіяльності будь-якого міста – це його транспортна інфраструктура.

Цього року шляхом капітальних ремонтів вагонів міський трамвайний парк зріс більш ніж удвічі. Якщо на початку року на лінію виходило 12 вагонів, то зараз їх уже 26.

 

Протягом року на трамвайних зупинках встановлювалися великі електронні інформаційні табло, на яких демонструвалися розклад, маршрути, час прибуття (відправлення) трамвая та інша інформація – час, погода, телефон диспетчерської служби. Крім того, ми розпочали встановлення таких електронних інформаційних табло і для пасажирів маршрутних таксі.

У 2016 році на муніципальний маршрут № 14 було випущено 4 автобуси великої місткості, які курсують із правого на лівий берег та безкоштовно перевозять пасажирів пільгових категорій.

Для зручності користування міським громадським транспортом усі маршрутки, автобуси й трамваї оснащені пристроями GPS-навігації, за допомогою якої перевізники контролюють роботу водіїв, міські служби – роботу всього транспорту, а пасажири можуть дізнатися, де знаходиться в даний момент необхідна їм маршрутка або трамвай, і коли транспорт прибуде на потрібну зупинку.

Спочатку ці дані можна було переглянути лише через сайт eway.in.ua у розділі «Кам'янське». Але наприкінці цього року інтернет-сервісом «Яндекс.Транспорт» було проведено власне незалежне дослідження, у ході якого з'ясувалося, що точність даних про інтервал руху транспорту в Кам'янському на 95% відповідає дійсності. Завдяки високим показникам наше місто увійшло в п’ятірку кращих, і компанія прийняла рішення запустити в Кам'янському додаток Яндекс.Транспорт. Тепер наші мешканці можуть самі обирати, яка програма для них зручніша

 

Розвиваючи місто, ми не забуваємо про культурне і спортивне дозвілля городян. Із 2016 року в місті активно пропагується здоровий спосіб життя. Були організовані масові легкоатлетичні забіги, велопробіги, фестивалі пляжних, вуличних, технічних, бойових видів спорту та інші заходи, які дозволили залучити тисячі людей до спортивних занять.

Проводилось багато культурних заходів для городян і гостей міста. Найбільш масштабні та важливі з них – це Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні», Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-фест», святкування Дня міста, в рамках якого проводилися Парад дитячих візочків та перший в Україні парад комунальної техніки. У будівлі Верховної Ради України була організована виставка «Відкрийте для себе Кам'янське – місто, в якому є душа».

Одним із найважливіших факторів розвитку нашого міста є залучення інвестицій.

Як я вже зазначав, протягом року ми освоювали залучені гранти в розмірі одного мільйона євро та двісті мільйонів гривень, виділені з обласного бюджету.

Я щиро сподіваюся, що 2016 рік ми запам'ятаємо як початок нового етапу в розвитку нашого міста. Звичайно, за один рік неможливо усунути всі накопичені проблеми, але перший крок у їх вирішенні вже зроблено. У нас ще є багато планів і проектів на майбутнє. І я вірю в те, що разом нам вдасться їх реалізувати та зробити кожен куточок нашого міста гарним, затишним і комфортним.

Ще раз дякую за підтримку керівництву області в особі губернатора – Валентина Михайловича Резніченка!

Ще раз – спасибі всім вам за довіру!

 

Ваша підтримка та активна участь у житті міста – запорука досягнення поставлених цілей.