Андрій Бiлоусов
Міський голова Кам'янського
“ Ми будемо пишатися нашим містом,
  Кам'янське буде не впізнати
   – воно стане комфортним та зручним
   для життя! ”
Андрій Бiлоусов
“ Мій обов’язок бути відкритим та доступним для кожного, адже саме виборці найняли мене на роботу, і тільки перед ними я зобов’язаний звітувати про виконану роботу на благо жителів міста. ”
Андрій Бiлоусов

Особистість та шлях діяльності - Андрія Білоусова

Андрій Леонідович Білоусов - народився 31 грудня 1976 року в Дніпродзержинську. Усе його життя пов'язане з нашим містом.

Він виріс у родині справжніх патріотів Кам'янського, трудова біографія батьків Андрія невіддільна від історії міста.

Батько - Білоусов Леонід Юрійович, доктор наук, професор, завкафедрою історії та українознавства Дніпродзержинського державного університету. Батько з дитинства прищеплював Андрію любов до України, багато розповідав про історію рідного міста і краю. Батько вчив його повазі до людини праці, на якому тримається слава Дніпродзержинська.

Мати – Білоусова Аліна Олександрівна, лікар-терапевт. Багато років завідувала санітарною частиною Дніпродзержинського коксохімічного заводу, працювала в першій полікліниці. Мати була відкритою та чуйною людиною. До неї йшли не тільки з виробничими травмами або легкою застудою, але й просто за допомогою і життєвими порадами. У приймальні лікаря немає місця помилковому пафосу і красивим гаслам, зате є щоденна праця з порятунку людських життів і здоров'я.

Андрій Білоусов - типовий трудоголік. Любов до рідної землі, повага до людей, завзятість і звичка, що називається «працювати на результат» - ці якості, успадковані ним від батьків, почали формуватися ще в юності.

У рідному місті Андрій Білоусов отримав першу вищу освіту, з відзнакою закінчивши в 1998 році Дніпродзержинський державний технічний університет за спеціальністю «менеджмент виробничої сфери». У цьому ж році, будучи студентом 5-го курсу університету, Андрій був обраний депутатом Дніпродзержинської міської ради, з величезним відривом випередивши всіх конкурентів. Чотири роки він сумлінно працював на окрузі і в 2002 році абсолютною більшістю голосів був знову переобраний по цьому ж округу. Андрій багато читав, особливо йому було цікаво все, що пов'язано з економікою та організацією міського господарства. «Вже у вузі я дивився на світ дещо іншими очима. Хтось бачив просто під'їзд, просто дорогу, просто будинок ... А я завжди дивився і думав - ось тут я би поліпшив, а тут зробив би щось по-іншому », - згадує Андрій Білоусов.

Тому цілком закономірно, що цілеспрямованого і працездатного випускника відразу помітили.

Майже відразу по закінченню вузу Андрія запросили на роботу у виконком Дніпродзержинської міської Ради спершу головним спеціалістом організаційного відділу, а трохи пізніше - головним спеціалістом управління комунального господарства. Попрацювавши трохи більше двох років на цій посаді, у 2000 році Андрій Білоусов очолив комунальне підприємство «Дніпродзержинське експлуатаційно-лінійне управління автошляхів».

У 2002 році Білоусов стає першим заступником, а після - начальником управління житлово-комунального господарства міської ради Дніпродзержинська. Весь цей час молодому керівникові доводилося не тільки вирішувати найскладніші комунальні завдання, а й продовжувати навчання. Управління міським господарством вимагає професійного підходу і підготовки, тому другу вищу освіту Андрій отримує в галузі державного управління при Президентові України він стає володарем другого диплома за спеціальністю «державне управління».

Завдяки наполегливості у навчанні та вмінню вирішувати найважчі управлінські завдання, Андрій Білоусов заслужив репутацію не тільки самого молодого, але й самого перспективного фахівця у сфері житлово-комунального господарства.

У 2004 році Білоусова призначають спочатку заступником міського голови Дніпродзержинська, потім - першим заступником, після чого в 2006 році запрошують на роботу в область. Спершу на посаду заступника начальника, потім начальника управління житлово-комунального господарства і нарешті - заступника голови облдержадміністрації.

У 2010 році Андрій Білоусов був удостоєний високого звання «Заслужений працівник сфери послуг України».

У 2013 році його переводять з Дніпропетровська до столиці - на посаду заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Андрій Білоусов опікувався питаннями житлово-комунального господарства, в тому числі і з залученням іноземних інвестицій.

На протязі всіх цих років Андрій Білоусов мріяв стати міським головою свого рідного міста, і нарешті, у 2015 році у нього з'являється можливість реалізувати ідеї управління міським господарством на практиці, в якості першого віце-мера Дніпродзержинська.

У листопаді 2015 року, завдяки довірі городян, Білоусов Андрій Леонідович обраний міським головою Кам'янського. У 2020 році Андрій Білоусов вдруге обраний міським головою.

Андрій Білоусов одружений, виховує двох синів. До сім’ї відноситься серйозно, вважаючи, що в житті людини повинен бути надійний, стійкий фундамент.

Багато чого з того позитивного, що сьогодні відбувається в місті, було заплановано і задумано Андрієм Білоусовим ще багато років тому. І тепер Андрій Леонідович, вже як міський голова, буде продовжувати оновлювати Кам'янське, реалізовуючи нові проекти з поліпшення міста.