Андрій Бiлоусов
Міський голова Кам'янського
“ Ми будемо пишатися нашим містом,
  Кам'янське буде не впізнати
   – воно стане комфортним та зручним
   для життя! ”
Андрій Бiлоусов
“ Мій обов’язок бути відкритим та доступним для кожного, адже саме виборці найняли мене на роботу, і тільки перед ними я зобов’язаний звітувати про виконану роботу на благо жителів міста. ”
Андрій Бiлоусов

Звіт Андрія Білоусова за 2020 рік діяльності

Шановні мешканці міста! Минув 2020 рік, тому традиційно надаю вашій увазі звіт за результатами моєї діяльності. Та перш за все, хочу подякувати всім мешканцям міста, які вдруге висловили мені та моїй команді свою довіру на місцевих виборах 2020, завдяки чому ми продовжили плідну працю на благо нашого міста!

Бажаю почати з роботи в одному із пріоритетних напрямків – житлово-комунального господарства.

Протягом 2020 року було відремонтовано близько 65 тисяч м2 проїзної частини доріг. На прибудинкових територіях відновлено дорожнє покриття на площі майже 45 тисяч м2.

По проспекту Тараса Шевченка облаштували пішохідні переходи спеціальною бруківкою та замінюємо плити вздовж трамвайних колій. На автошляхах з’явилася нова сучасна якісна розмітка.

Для безпеки учасників дорожнього руху було встановлено новий світлофорний комплекс на перехресті з підвищеною аварійністю по пр.Т.Шевченка та пр.Аношкіна.

Також, у рамках програми «Чисте місто» продовжили встановлення сучасних точок збору твердих побутових відходів. Восени місто почало користуватися послугами нового перевізника ТПВ, який обслуговує місто сучасною технікою та встановив нові євроконтейнера, що в цілому замінило контейнерне господарство міста. Крім того, розпочали проєкт запуска високотехнологічного комплексу з переробки твердих побутових відходів.

В 2020 році ми продовжили освітлення міста, та освітили сучасними ЛЕД-лампами 62 вулиці та провулка.

Соцмісто та БАМ перевели на електроопалення, після того, як теплоцентраль «Дніпроазоту» через ряд технічних причин не змогла більше опалювати ці райони. Міська влада надала допомогу мешканцям Соцміста та БАМу надавши їм електробатареї безкоштовно, крім того, з міського бюджету виділили 14 млн.грн. для надання додаткової потужності абонентам.

Стосовно транспортної інфраструктури. Ми продовжуємо покращувати умови пасажироперевезення та розвивати електротранспорт. На трамвайних маршрутах Кам’янського вже подорожують 5 вагонів європейського виробництва. Ми почали не просто ремонтувати існуючий рухомий склад, а плануємо повністю, протягом декількох років, оновлювати трамвайний парк Кам’янського.

Крім того, для трамвайного депо у цьому році придбали новий спеціалізований автомобіль для ремонту контактної мережі.

У 2020 році нам вдалось залучити усіх приватних перевізників до єдиної системи навігації всього міського пасажирського транспорту, яка відображається через систему DOZOR. Крім того, в цьому році ми вдосконалили інформаційні табло прибуття транспорту на зупинках, тепер на них показують не тільки рух трамваїв, а й рух різних маршрутів.

В 2020 році ми створили нові зони відпочинку.

У цьому році у дворах міста встановлено 60 сучасних дитячих майданчиків.

В сквері по вулиці Глаголєва почали діяти фонтани та провели озеленення.

Проведено масштабну реконструкцію третьої черги скверу по проспекту Свободи, де провели заміну тротуарної плитки, реконструкцію фонтану, будівництво нових зон відпочинку та ігрових майданчиків, встановили сучасне освітлення і заміну лавок. Висадити багато дерев: кримські сосни, липу, горобину, сакуру. У 2021 році в сквері з’являться додаткові елементи, які зроблять сквер ще затишнішим та цікавим.

Розпочато реконструкцію лівобережного парку. Проєкт передбачає розширення та оновлення території парку, встановлення сучасних атракціонів та багато іншого.

У 2020 році вирішилася наболіла проблема з безпритульними тваринами. У промзоні на вулиці Широкій відкрили притулок для тварин. Для тварин створені найкращі умови перебування: нове обладнання та комфортні вольєри.

Також в місті з’явився перший майданчик для тренування та вигулу тварин по пр.Аношкіна, в подальшому плануємо такі зони в усіх районах міста.

За 2020 рік у Кам’янських ЦНАПах розширився перелік послуг соціального характеру, які можна отримати і будь-якій філії ЦНАП.

Наприкінці 2020 року молоді батьки отримали можливість оформити через ЦНАП комплексну послугу єМалятко, що дозволяє їм значно зекономити час.

Досягненням ЦНАП стало успішне підписання договору з ДП Дія на початку 2020 року, що дозволило нашим ЦНАП на певний час стати єдиним в Україні віддаленим робочим місцем, яке надає довірчі послуги з видачі Кваліфікованих електронних підписів.

З 2020 року для осіб, які вперше отримують паспорт громадянина України по досягненню 14-річного віку запроваджено одночасне присвоєння їм реєстраційного номеру облікової картки платника податків без додаткового звернення в податкову службу. Також ми запровадили щомісячну традицію урочистого вручення перших паспортів молодим кам’янчанам.

Створені у 2016 році Єдина диспетчерська та аварійна служби продовжують надавати допомогу кам’янчанам в різних сферах. Так, за 2020 рік ЄДС було прийнято близько 230 тисяч дзвінків та прийнято майже 60 тисяч звернень в роботу.

Велику увагу приділили розвитку медичної сфери. 2020 року оновилося чимало відділень у закладах охорони здоров’я, які зазнали не просто ремонту, а повноцінної модернізації. Це інфекційний корпус у 7-й лікарні, хірургічне, терапевтичне та онкологічне відділення 9-тої лікарні. Капітально відремонтували інфекційне відділення дитячої лікарні. Продовжуємо ремонт відділення кардіології в лікарні швидкої медичної допомоги та приймальні відділення 9-ї лікарні та лікарні швидкої допомоги. Для забезпеченням 7-ї лікарні теплом для закладу було встановлено сучасну автономну кательню.

Для мешканців Романкового медична допомога стане доступнішою, адже там триває будівництво першої в селищі амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Дуже важливим кроком, що допоміг зберегти життя та здоров’я багатьох кам’янчан, став капітальний ремонт вищезгаданого інфекційного відділення 7-ї міської лікарні. Саме воно почало приймати городян, хворих на COVID-19. У короткий термін було придбано необхідну кількість апаратів штучної вентиляції легень, ультразвукової та рентген-діагностики, закуплено ліки та костюми індивідуального захисту. Нашу лікувальну базу боротьби з коронавірусом визнано однією з кращих в області. Завдяки швидкому реагуванню та чіткому плану дій Кам’янське гідно стоїть перед нападом вірусу COVID-19.

Займалися покращенням й освітньої галузі. Проводили ремонти покрівель, їдальнь, харчоблоків, спортзалів, проводили заміну вікон, встановлювали пожежну сигналізацію та інше. Завершили капітальні ремонти будівель 7-ми навчальних закладів: СЗШ №5, 10, 31, 34, ДНЗ №39, 40, ІРЦ «Світ дитинства». В процесі капітальної реконструкції: гімназія 11 – будівля для початкових класів, 16-й колегіум. Також було оновлено матеріальну базу шкіл Кам’янського – придбано техніку для 19 компьютерних класів та сучасне обладнання в кабінети фізики і хімії в технічному ліцеї, НВО – ліцей НІТ , академічному ліцеї № 15, НВК № 13, ліцей № 1 та обладнано мультимедійний тир в СЗШ № 18. Капітально відремонтовано та оснащено їдальню в СЗШ № 9.

Відкрито після ремонту 8 ресурсних кімнат для дітей з особливими потребами. Також, на базі НВК «Гармонія» створили спеціалізовану майстерню для дітей з особливими потребами, де вони можуть соціалізуватися, проявити свої здібності у творчості і будь-якому іншому напрямку.

За цей рік відбулося багато подій у культурній та спортивній сферах.

Для активної та цілеспрямованої молоді міста цього року в приміщенні колишньої адміністрації Заводського району, та на лівобережжі у КЗ «МИР» відкрили молодіжні хаби, які оснастили необхідним обладнанням та меблями. Це комфортний і сучасний простір для проведення тренінгів, зустрічей, семінарів та інших пізнавальних заходів.

Не дивлячись на те, що майже весь 2020 рік країна перебувала в рамках карантину через пандемію, в місті проводили немало заходів, з дотриманням карантинних вимог, наприклад онлайн-конкурси та семінари, молодіжні танцювальні конкурси, квести, театральні вистави та інше.

Кам’янське – спортивне місто, і хоча ми не мали змоги, як в попередні роки традиційно провести такі масові заходи, як «Велолень» легкоатлетичний забіг, фестиваль водних видів спорту та інші, ми провели понад 100 змагань, чемпіонатів і спортивних фестивалів міського, обласного та всеукраїнського рівня з найпопулярніших видів спорту, з дотриманням карантинних норм.

У 2020 році ми доклали багато зусиль для розвитку та будівництва спортивних інфраструктурних об’єктів.

В с.Карнаухівка побудований сучасний багатофункціональні спортивний комплекс для гри у футбол, баскетбол, занять легкою атлетикою та іншими видами спорту. Також триває будівництво спортивних комплексів на базі школи №18, по пр. Конституції та на лівобережжі по пр.Перемоги.

Крім того, ми сприяємо розвитку приватного бізнесу, завдяки чому у місті з’являються значущі об’єкти, які прикрашають місто та відіграють важливу роль у житті городян. Цього року проводиться масштабна реконструкцію колишньої будівлі кінотеатру «Комсомолець, який стане новим торгівельним центром. Реконструюється готель «Зоря», який десятиліттями не знав капітального ремонту. Нові власники планують перетворити його на сучасний готельний та бізнес центр, який стане справжньою окрасою нашого міста, що вже вбачаємо із перевтілення зовнішнього виду будівлі.

По проспекту Аношкіна за кошти інвесторів будується спортивний комплекс «Арена», скоро в місті з’явиться сучасний льодовий каток, що дозволить відкрити у місті секції фігурного катання і хокею та проводити змагання всеукраїнського масштабу.

Ми завжди підтримуємо ініціативи та потреби городян.

У 2020 році ми продовжили підтримку ОСББ. Завдяки зазначеній програмі мешканці будинків ОСББ та ЖБК мають можливість вирішити нагальні проблеми та провести поточні ремонти своїх будинків, там де не було можливості зробити це власним коштом. Активно підгримуємо програму «Бюджет участі», так у 2020 році серед 120 поданих громадських проектів було обрано 20 найкращих, шляхом голосування городян. Загалом з міського бюджету 2020 року було виділено 4 млн для фінансування реалізації обраних проектів.

Значущою подією стало присвоєння Кам’янському статус «Прозоре місто» в рейтингу прозорості влади від антикорупційного представництва «Трансперенсі Інтернешнл». Кам’янське зайняло 5 місце у рейтингу прозорості серед 100 найбільших міст України.

За 2020 рік виконано багато роботи в кожній сфері життєдіяльності Кам’нського. Я ще раз хочу подякувати кожному з Вас за довіру, для мене це важливо та відповідально.

Ми продовжимо розвиток нашого рідного міста. В моїх пріоритетних планах це питання екології, ЖКГ (ремонт фасадів, покрівель та внутрішньоквартальних доріг та інше), продовження розвитку транспортної сфери, питання теплопостачання та водопостачання, розвиток медичної, освітньої, культурної, спортивної та соціальної сфер.